Pe 03 aprilie 2021 am dat startul seminarelor practice destinate asistenților medicali școlari.
Activitățile practice fac parte din cadrul proiectului ”Consolidarea capacităților de gestionare a urgențelor medicale și educarea responsabilității față de sănătatea proprie și a celor din jur în cadrul sistemului educațional școlar” implementat de A.O. “Doctor Plus” cu susținerea financiară a Uniunii Europene.